KOHA.net

SHOWBIZ

Рики Мартин раскажува како се чувствувал откако неговиот внук го обвини за инцест

Познатата музичка ѕвезда, со латинско потекло, Рики Мартин, кој беше тужен од неговиот внук за инцест, изјави дека ова искуство е најлошото нешто што го доживеал.

Мартин во 2022 година презеде правна постапка против неговиот внук, Денис Јадиел Санчез, кој има син на сестра (само татковски), кој претходно побарал заштитна наредба, тврдејќи дека Мартин го злоставувал и дека имале врска која траела седум месеци. Но подоцна Санчез ја повлече тужбата.

За овој скандал пејачот призна дека тоа е најлошото што му се случило во животот.

„Тоа е најлошото. Ова ми предизвика болка каква што досега не сум доживеала. Му благодарам на Бога што тоа се неосновани обвинувања“, изјави Мартин за магазинот GQ.

Потоа го продолжи интервјуто раскажувајќи за својот живот како хомосексуалец. Тој рече дека кога станал познат во 1999 година, не можел да му каже на светот за ова.

Ѕвездата, која има две деца со својот поранешен сопруг, Џван Јосеф, призна дека се плашел да каже откако семејството и пријателите го предупредија дека ако го стори тоа, неговата кариера ќе заврши.

„Тогаш бев многу познат со песната „Livin’ La Vida Loca“ и танцот. Публиката имаше големи очекувања од мене. Се плашев да покажам дека сум геј“, рекол Мартин.

Многу години подоцна, кога јавно го призна спорниот факт, вели дека се чувствувал многу подобро.

„Тоа беше прекрасно чувство. Посакувам да го направев тоа порано. Но, минатото не може да се промени. Не можете да направите ништо за она што го живеевме претходно“, рече 52-годишниот.