KOHA.net

SHOWBIZ

Памела Андерсон присуствуваше на премиерата на нејзиниот документарен филм

ТВ ѕвездата Памела Андерсон продефилираше на црвениот тепих во Лос Анџелес, по повод премиерата на нејзиниот нов документарен филм „Памела, љубовна приказна“. Таа блескаше во тесен црвен фустан кој ја истакна нејзината фигура.

Откако многу луѓе се обидоа да ја раскажат нејзината приказна - вклучително и неодамнешната серија на Хулу, Пем и Томи, за која Андерсон одбра да не придонесува - таа реши да се расчисти со својот живот и кариера преку архивски снимки и лични дневници.

Документарниот филм „Pamela, A Love Story“ го режираше Рајан Вајт, познат по проектите како „The Keepers“, „Ask Dr. Рут“ и „Добра ноќ Опи“.

Синот на актерката, Брендон, служи како извршен продуцент на проектот, кој доаѓа на делови, а неговата прва епизода ќе се емитува во вторник, 31 јануари.

Памела објави и книга со спомени со наслов „Драга Памела“.