ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Реклама

GP Aviation го прави првиот лет Приштина-Цирих-Приштина

Приштина билет

Авиокомпанијата GP AVIATION и најголемиот албански тур-оператор Prishtina Ticket денеска, 24 година, успешно го завршија првиот лет на релација Приштина-Цирих-Приштина. 

По тој повод, GP AVIATION и Prishtina Ticket бележат уште еден голем успех со тоа што отвораат уште една можност за целата албанска дијаспора и другите заинтересирани страни да патуваат на оваа дестинација по конкурентни цени.

Аеродромот во Цирих (Flughafen Zürich) е најголемиот во Швајцарија и е еден од најважните центри за воздушен транспорт во Европа. Аеродромот се наоѓа на приближно 13 километри северно од центарот на градот Цирих и нуди широк спектар на услуги и можности за патниците. 
Првиот лет на GP AVIATION и Prishtina Ticket го дочекаа сите патници. Оваа нова авиокомпанија нуди брза и удобна врска помеѓу Приштина и Цирих како клучна дестинација за нашата дијаспора, бизнис и туризам. 

Prishtina Ticket, како клучен партнер на GP AVAITION се погрижи процесот на резервација да биде лесен и брз за сите клиенти и други партнери. Со онлајн систем за резервации и одлична услуга за клиентите, Prishtina Ticket овозможи успешно завршување на летот.
GP AVIATION и Prishtina Ticket се посветени на обезбедување услуги на високо ниво за да ја прошири својата мрежа на нови дестинации за да ги задоволи потребите на дијаспората и на сите други патници. 

На дестинацијата Цирих-Приштина ќе се организираат летови секој ден, додека од 3 јули секоја среда, петок и недела ќе стартуваат летовите на следната дестинација Женева-Приштина.

16 дестинации директно од Приштина и обратно

GP Aviation и Prishtina Ticket успешно вршат летови од Приштина до Базел, Цирих, Женева, Штутгарт, Минхен, Дизелдорг, Хановер, Минстер Оснабрик, Нирнберг, Берлин, Меминген, Хамбург, Љубљана, Халмштад, Вексјо, Лувицесем.

Како да резервирате билет?

Можете да резервирате билети онлајн со отворање на страницата www.prishtinaticket.net, каде што можете да го поставите точното време на вашето патување по економични цени. Цената на билетот вклучува БЕСПЛАТНА резервација на седишта, пријавување, рачен багаж и багаж до 20 кг.
Сепак, можете да го резервирате билетот со контактирање на службата за корисници секој ден од 08:00 до 23:00 часот на следните телефонски броеви:
🇱🇺 +35220334188
🇩🇪 +49 7621 9165 313
🇨🇭 +41 61 510 06 86
🇽🇰 +383 49 200 286
🇸🇪 +46 470 580 944
🇸🇮 +386 47 774 141


Начинот на плаќање за вашиот билет лесно се комплетира преку: Mastercard, Visa, Klarna Sofortüberweisung, Apple Pay, Google Pay, Twint, PostFinance или E Finance.

Сите дестинации:
Базел - Приштина
Цирих – Приштина
Женева - Приштина
Штутгарт – Приштина
Минхен - Приштина
Дизелдорф - Приштина
Хановер - Приштина
Минстер Оснабрик - Приштина
Нирнберг - Приштина
Берлин Бранденбург - Приштина
Меминген - Приштина
Хамбург - Приштина
Љубљана - Приштина
Халмштад-Приштина
Växjö-Приштина
Луксембург-Приштина

Контакти на Facebook и Инстаграм.

Патувајте безбедно со САД бидејќи Prishtina Ticket е член на Swiss Travel Security, сите патници се осигурани за нивните резервации. 

*Спонзорирана статија