ФИФА Евро 2024 KOHA.net

HRONIKA

Едно лице е пронајдено мртво во автомобил во Слатина

полициска лента

Маж е пронајден мртов во автомобил во село Слатина. 

За овој случај полицијата била известена во понеделникот наутро. 

Полицијата соопшти дека веднаш излегла на лице место и дека лекарите од итната медицинска помош констатирале смрт на жртвата. 

„Во моментов полицијата ги презема сите соодветни истражни и вештачки дејствија, со цел расветлување и целосно расветлување на настанот, а во координација со државниот обвинител започна истрага за смртта“, се вели во одговорот на полицијата.