ФИФА Евро 2024 KOHA.net

HRONIKA

Несреќа во Беланица, двајца повредени

Полициска лента - Полицијата - Несреќа

Фото: Илустрација

Две лица се здобиле со телесни повреди во неделата во сообраќајна несреќа во Малишевското село Беланица.

Во сообраќајката околу 15:15 часот учествувале два автомобила, а портпаролот на полицијата за Ѓаковица Шеремет Елезај изјави дека со случајот се занимава Регионалната единица за патен сообраќај.

„Во село Беланица-Малишево околу 15:15 часот во сообраќајна незгода учествувале две возила, при што покрај материјална штета, повредени се и две лица. Случајот го истражува Регионалната единица за патен сообраќај“, се вели во соопштението на Елезај за КОЌН.