ФИФА Евро 2024 KOHA.net

HRONIKA

Двајца убиени во Корча

Две лица загинаа во средата вечерта во Корча, двајцата убиени од огнено оружје.

Како што соопшти полицијата во Албанија, постои сомнеж дека едно лице прво застрелало со пиштол маж, а потоа се самоубило.

„На 28.02.2024 година околу 20:25 часот во населба бр. Корча ул.„Кочо Гољнику“ бр.18, засега неидентификуван државјанин, наводно со огнено оружје го застрелал државјанин на Е.П., на возраст од околу 40 години, жител на Корча, кој починал додека бил пренесен во болницата во Корча. Осомничениот сторител на делото откако пукал во 40-годишникот се сомничи дека се самоубил со криминалното оружје. Полициските служби веднаш излегле на местото на настанот, каде го пронашле и како доказ го одзеле оружјето за криминал, чаурите. Администрирани се и филмските снимки од безбедносните камери кои се прегледуваат“, велат од Полицијата за А2Њуз.