KOHA.net

HRONIKA

Пешак загина во сообраќајна несреќа кај МАШТИ

Пешак загина во сообраќајна несреќа во близина на зградата на Министерството за образование.

Косовската полиција потврди дека жртвата починала на местото на настанот како последица на тешки повреди.

Случајот се случил околу 12:40 часот, а во него учествувале веќе починатиот пешак и автомобил.

„Неговата смрт е констатирана од медицинската екипа на местото на настанот. Во моментов полицијата започна истрага за откривање на околностите кои довеле до оваа сообраќајна незгода, додека возачот на возилото е спроведен во полициска станица“, изјави за КОЌН, портпаролката на полицијата, Флора Ахмети.

Очевидци на местото на настанот изјавиле дека автомобилот удрил во семафорот, а потоа семафорскиот столб удрил во жртвата.

ВИДЕО

 

Сликата
Сликата
Сликата
Сликата