ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Договорот е постигнат, Компани е нов тренер на Баерн

Винсент Компани

Винсент Компани ќе биде нов тренер на тимот на Баерн Минхен, објави во саботата германскиот медиум „Скај“.

Тренерот Компани ќе добие трансфер од Барнли и ќе биде замена за Томас Тухел во Баерн.

Според информациите на медиумот „Скај“, најголемиот германски тим ќе плати отштета од 10 до 12 милиони евра за 38-годишниот Компани.

Тој ќе потпише договор до 2027 година.

Единствено што недостасува е потпишувањето на договорот на поранешната ѕвезда на Манчестер Сити.