KOHA.net

фудбал

Сејдиу го постигнува првиот гол сезонава во Финска

Арлинд Сејдиу

Напаѓачот Арлинд Сејдиу го постигна првиот гол во финската фудбалска елита, во актуелното издание.

Сејдиу и неговиот тим Хака победија во петокот вечерта на домашен терен против Оулу со резултат 4:3.

22-годишниот играч погоди во 83. минута за 4:1, само четири минути откако беше вклучен во игра.

Хака е на шестото место со 14 бодови во осум одиграни натпревари.

Оулу на 11. место има четири бода.