ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Lookman: Една од најдобрите ноќи досега

Ademola Lookman

Херојот на Аталанта кој постигна „хет-трик“ во финалето на Лига Европа, Адемола Лукман, изјави дека ова била една од најубавите ноќи во неговиот живот.

„Една од најубавите ноќи во мојот живот. Фантастичен тимски настап, го направивме тоа, го направивме тоа, го направивме тоа! Не знам што друго да кажам, но, да, фантастично. Секогаш велат дека третото е вистината, а тоа ни беше вечерва, победата во третиот обид оваа сезона. Многу сум среќен што победивме. Победивме и јас сум презадоволен. Треба да славиме, 100 проценти. Вечерва испишавме историја“, изјави Лукман.