ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Првото полувреме од натпреварот Арсенал - Евертон завршува нерешено

Арсенал

Првото полувреме од последниот натпревар од англиската Премиер лига помеѓу Аренал и Евертон заврши нерешено 1:1. 

Најпрво Евертон поведе со голот на Идриса Гује во 40. минута, а три минути подоцна Такехиро Томијасу ги израмни бројките на 1:1.


Арсенал брзо го изедначи резултатот

Само три минути траеше водството на Евертон против Арсенал од 1:0. 

Тимот предводен од Микел Артета израмни на 1:1 со голот на Такехиро Томијасу.

Тој го постигна израмнувачкиот гол во 43. минута.
 


Арсенал прими гол

Арсенал претрпе гол од Евертон во последниот натпревар од англиската Премиер лига. 

Голот за водство за Евертон го постигна Идриса Гује. Тој погоди во 40. минута.  

Манчестер Сити победи со 2:0 против Вест Хем Јунајтед.