KOHA.net

фудбал

Браќата Турам можат да преминат во Интер

Турам

 

Интер сериозно влезе во трката да ги обезбеди услугите на талентот на Нице, Кефрен Турам.

Доколку Кефрени се пресели во италијанскиот шампион, во тимот би му се придружил на својот брат Маркус Турам.

Напаѓачот беше префрлен во Интер во летото минатата година како слободен фудбалер откако му истече договорот со Борусија Менхенгладбах.

Под водство на тренерот Симоне Инзаги, тој во својата дебитантска сезона постигна 15 гола и даде 14 асистенции.

„Кориере дело Спорт“ во саботата напиша дека играчот од средниот ред Турам може да стигне до Интер во летото следната година, исто така како слободен фудбалер, откако ќе му истече договорот со Ница.

Кефрен и Маркус се синови на легендата на францускиот фудбал Лилијан Турам.