ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Чави се предомислува, одлучува за иднината

Чави Ернандез

Се очекува тренерот Чави Ернандез да продолжи да ја тренира екипата на Барселона.

Тој во средата вечерта имаше средба со претседателот на клубот Жоан Лапортан, при што беше одлучено Чави да биде тренер на „блауграна“ и за следната сезона.

„По денешниот состанок и инсистирањето на Лапорта тој да остане, Чави ги прифати условите на Барса и ќе продолжи да биде тренер на тимот“, напиша во средата вечерта Фабрицио Романо, експерт за трансфери во европскиот фудбал.