KOHA.net

фудбал

Дербито завршува сред тензии, три црвени картони

Милан - Интер

Фото: Асошиетед прес

Дербито помеѓу Милан и Интер заврши со многу тензии меѓу играчите.

Се создадоа два големи толови, каде беа вклучени голем број играчи.

Судијата ги отфрли Тео Хернандез и Давиде Калабрија од Милан, како и Дензел Дамфрис од Интер.