ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Жегрова влегува во агенцијата која раководи со некои од фудбалските ѕвезди

Едон gегрова

Едон Жегрова одлучи да го смени својот агент. Во четвртокот беше објавено дека Хасан Четинкаја со агенцијата „HCM SPORTS MANAGEMENT“ ја презела под управа ѕвездата на Лил.

Жегрова е во одлична форма оваа сезона со францускиот тим и ја бараат врвните европски екипи.

25-годишниот фудбалер има 11 гола и девет асистенции оваа сезона во Лига 1.

Четинкаја е ценет од најдобрите агенти во фудбалот.

Под негово раководство има ѕвезди како играчот од средниот ред на Барселона, Френки де Јонг, напаѓачот на Спортинг, Виктор Ѓокерес, дефанзивецот на Јунајтед, Виктор Линделоф, напаѓачот на Лајпциг, Емил Форсберг и многу други.