ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Куќи: Можеби фудбалските правила се сменија и јас не ги разбирам

Црвениот началник

Тренерот на Фероникели 74, Шефки Куќи, се пожали на досуденоста на пеналот во првото полувреме, со што им донесе водство на Балканците на дуелот што се одигра во „Реџеп Реџепи“ во Дренас.

Тој рече дека Фероникели 74 успеал да дојде до бодови на овој натпревар бидејќи Балканот не го покажа најдоброто од себе.

„Тоа беше натпревар со два различни дела. Првото полувреме апсолутно не беше тимот и играчите што ги познавам, бидејќи игравме добро во последните неколку натпревари. Во вториот дел направивме промени и имавме шанси да го израмниме резултатот. Балкан не направи ништо освен пенал. Не разбирам некои правила. Можеби поминаа многу години откако играм фудбал, можеби правилата се менуваат. Се соочивме со секој противник на најдобар начин. Бевме послаби од добриот Балкан. Некои работи се случуваат и тој не може да ги разбере. Некои правила се сменија“, изјави поранешниот премиерлигаш за „ArtMotion“.

Балкан победи со 2:0.