ФИФА Евро 2024 KOHA.net

фудбал

Само бод за Интер против Каљари

Интер

Интер одигра нерешено 2:2 на неделниот натпревар против Каљари. Маркус Турам го доведе Интер во водство од 1:0 со голот постигнат во 12. минута. Елдор Шомуродов погоди за 1:1 во 65. минута.

Потоа во 74. минута Хакан Чалханоглу реализираше пенал за 2:1 во корист на Интер. Но, Каљари возврати со голот на Николас Виола во 83. минута.

Натпреварот се одигра во рамките на 32. коло од Серија А.

Интер е лидер со 83 бода и е многу блиску до титулата. Милан има 69 бодови на втората позиција. Каљари е 14-ти со 31 бод.