KOHA.net

фудбал

Јувентус го добива првиот полуфинален натпревар од Купот

Федерико Киеза - Јувентус

Јувентус го доби првиот полуфинален натпревар од Купот на Италија.

Јувентус на домашен терен го совлада Лацио со резултат 2:0. 

Овој натпревар се одигра во вторникот, додека Јувентус ги постигна двата победнички гола во вториот дел. 

Првиот гол го постигна Федерико Киеза во 50. минута, додека Душан Влаховиќ во 64. минута. Реваншот се игра на 23 април.