KOHA.net

евра 2024

Се предаваат првите два пара од осминафиналето

германија

Фото: Асошиетед прес

Швајцарија – Италија и Германија – Данска се првите двојки од осминафиналето на ЕП „Германија 2024“.

Натпреварот Швајцарија – Италија се игра в сабота од 18 часот, додека Германија – Данска исто така в сабота од 00 часот.