ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Целосна доминација на Данска во првото полувреме

Данска

Фото: Асошиетед прес

Данска целосно доминираше во првото полувреме од натпреварот против Србија. 

Данците ги редеа можностите, но сепак не реализираа. Резултатот останува 0:0.

Прочитајте други ажурирања
Србија

Србија дома

Репрезентативецот на Србија е елиминиран од европското фудбалско првенство Србија во вторникот вечерта ремизираше без голови...