ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Блескава игра на Англија

англиски - словенечки

Фото: Асошиетед прес

Англија го заврши првото полувреме без голови против Словенија.

Натпреварот што се игра во Келн не донесе многу во првото полувреме. Имаше две шанси за Англија, но избраниците на Герет Саутгејт играат слабо.

Со овој резултат Англија се квалификува како прва во групата.

Прочитајте други ажурирања
a

Англија ја добива групата, Словенија исто така напредува

Англија го обезбеди првото место во групата Ц по ремито без голови против Словенија,...