ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Германија ремизира

Германија - Швајцарија

Германија израмни на 1:1 во натпреварот против Швајцарија.

Никлас Фуелкруг погоди во 92. минута.

Прочитајте други ажурирања
ЕП 2024 - Гранит Џака

Германија и Швајцарија ремизираат и се пласираат во 1/8 финалето

Никлас Фуелкруг постигна гол во 92. минута за да го избегне поразот на Германија од...