ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Натпреварот Шкотска - Унгарија е во прекин

УНГАРИЈА

Унгарецот Барнбабас Варга се здоби со тешка повреда, додека натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија е прекинат. Варга се судри со голманот на Шкотска Ангус Ган.

Унгарските играчи ја затворија сликата.

Прочитајте други ажурирања
Шкотска - Унгарија

Унгарија ја шокира Шкотска во 100. минута

Унгарија ги задржа надежите за излез од групата А на Европското првенство „Германија...