ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Првото полувреме од натпреварот Шкотска – Унгарија заврши без голови

Шкотска - Унгарија

Првото полувреме од натпреварот Шкотска – Унгарија заврши без голови.

Првото полувреме од натпреварот кој се игра во Штутгарт го карактеризираа многу дуели. Но, првото полувреме заврши без голови. На Шкотска и треба победа за да се надева на настап во нокаут фазата. Овој натпревар припаѓа во групата А.

Прочитајте други ажурирања
Шкотска - Унгарија

Унгарија ја шокира Шкотска во 100. минута

Унгарија ги задржа надежите за излез од групата А на Европското првенство „Германија...