ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Швајцарија во водство по првото полувреме

Швајцарија - Германија

Домаќинот на Европското првенство Германија е изненаден на натпреварот во Штутгарт.

По првото полувреме, Швајцарија води со 1:0 против Германија во натпреварот од третото коло од групата А.

Стрелец на единствениот гол беше Ден Ндоје во 28. минута. Претходно на Германија и беше поништен гол поради недозволено мешање.

Прочитајте други ажурирања
ЕП 2024 - Гранит Џака

Германија и Швајцарија ремизираат и се пласираат во 1/8 финалето

Никлас Фуелкруг постигна гол во 92. минута за да го избегне поразот на Германија од...