KOHA.net

евра 2024

Мирто Узуни го прекина молкот откако беше изоставен од Европското првенство

Мирто Узуни

Напаѓачот Мирто Узуни го прекина молкот неколку недели откако беше изоставен од Европското првенство од селекторот на Албанија, Силвињо.

Тој во неделата објави порака со поддршка за албанските фудбалери кои во понеделник ќе го одиграат последниот натпревар од групната фаза на ЕП 2024 против Шпанија.

„Сите обединети можеме да успееме. Форца чуна“, напиша Узуни во пораката за поддршка на Албанија која го игра најважниот натпревар во Европа.

Натпреварот Албанија – Шпанија се игра во понеделник од 21 часот во Дасфелдорф.