ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Белгија доминира и на пауза оди со водство

Белгија

Белгија отиде во паузата на полувремето со еден гол предност во вториот натпревар од групата Е против Романија. 

Белгијците постигнаа гол по само 73 секунди игра. 

Играчот од средниот ред на Астон Вила, Јури Тиелеманс постигна гол кога му асистираше Ромелу Лукаку. 

За Белгијците тоа беше најрано постигнат гол на кој било меѓународен турнир.

Прочитајте други ажурирања
Белгија

Белгија со три бода ја совлада Романија во групата репрезентации