KOHA.net

евра 2024

Среќниот навивач кој се фотографираше со Роналдо

Кристијано Роналдо

Дете истрча на теренот и се сликаше со Кристијано Роналдо на второто полувреме од натпреварот на ЕП меѓу Турција и Португалија. 

Роналдо изгледаше среќен за оваа фотографија, која му побегна на обезбедувањето во 69. минута

„Вестфаленстадион“, пред да го извади телефонот за „селфи“. 

Младиот навивач потоа си замина, а притоа беше аплаудиран од присутните.

Прочитајте други ажурирања
Турција - Португалија

Португалија обезбеди нокаут фаза со уште еден импресивен настап

Португалија обезбеди пласман во фазата на 16-те најдобри селекции на ЕП 2024,...