KOHA.net

евра 2024

Незапирлива Португалија

Португалија

Фото: Асошиетед прес

Португалија се покажува незапирлива против Турција. 

По една одлично конструирана акција, Бруно Фернандеш погоди за 3:0. 

Тој погоди во 56. минута на асистенција на Кристијано Роналдо.

Прочитајте други ажурирања
Турција - Португалија

Португалија обезбеди нокаут фаза со уште еден импресивен настап

Португалија обезбеди пласман во фазата на 16-те најдобри селекции на ЕП 2024,...