KOHA.net

евра 2024

Започнува вториот дел

Холандија - Франција

Фото: Асошиетед прес

Започна второто полувреме помеѓу Холандија и Франција.

Првото полувреме и покрај тоа што не даде гол, имаше неколку добри прилики за гол.

Прочитајте други ажурирања
Холандија - Франција

Холандија - Франција, прв меч без голови на „Евро 2024“

Големото дерби меѓу Холандија и Франција не даде победник. Тој дури и не понуди ...