KOHA.net

евра 2024

Златна можност, Донарума ја спасува Италија

Реј манај

Реј Манај имаше идеална шанса во 88. минута, но неговиот удар беше одбиен од голманот Џанлуиџи Донарума доволно за да ја спаси Италија.

Во последните минути Албанија ја презеде иницијативата, но резултатот останува во корист на Италијанците.
 

Прочитајте други ажурирања
ВО ЖИВО: Рекорден гол за црвено-црните, но Италија води по првото полувреме

Рекордот на Албанија, бодовите на Италија

Голот по 23 секунди не и беше доволен на Албанија во мечот со актуелниот шампион на...