KOHA.net

евра 2024

Црвените во неволја

Албанија - Италија

Албанија минува низ тешки моменти на натпреварот против Италија, кога помина повеќе од половина час игра.

Резултатот останува 2:1 за Италија која постојано напаѓа.

Во 33. минута Фратеси шутираше статива. 

„Црвените“ имаат проблем да влезат на половината на Италија.

Прочитајте други ажурирања
ВО ЖИВО: Рекорден гол за црвено-црните, но Италија води по првото полувреме

Рекордот на Албанија, бодовите на Италија

Голот по 23 секунди не и беше доволен на Албанија во мечот со актуелниот шампион на...