ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Џака, ѕвездата на првото полувреме за Швајцарија

Гранит Џака

Гранит Џака е главниот фактор за доминантната игра на Швајцарија против Унгарија по првото полувреме.

Швајцарија води со 2:0.

Џака, пак, е играчот со најмногу допири (55), најмногу комплетирани додавања (48) и најмногу додавања (12) во просторот блиску до противничкиот гол.

Исто така, ѕвездата на Леверкузен имаше и девет додавања кои ја пробија унгарската одбранбена линија, најмногу на натпреварот.

Прочитајте други ажурирања
Швајцарија

Швајцарија со победа го започнува Европското првенство

Репрезентативецот на Швајцарија брилјираше во првото полувреме, но настрада во второто. Сепак...