ФИФА Евро 2024 KOHA.net

евра 2024

Џака од Швајцарија, Шаќири во банка

Џака и Шаќири

(13: 48) - Гранит Џака ќе ја предводи Швајцарија против Унгарија. Натпреварот важи за групата А и започнува во 15:00 часот

Џердан Шаќири ќе стартува од клупата, како што беше соопштено претходно. Во банката е и друг Албанец Ардон Јашари.

состави


(13: 39) - Џердан Шаќири натпреварот против Унгарија во сабота на „Евро 2024“ ќе го започне од клупата за резерви.

Швајцарскиот медиум „Блик“ пренесува дека селекторот на Швајцарија, Мурат Јакин ќе го остави Шаќири на клупата за натпреварот кој започнува во 15 часот.

Јакин и Шаќири неодамна се судрија во изјави.

Гранит Џака ќе биде неприкосновен во составот.

Официјалниот состав се очекува да биде објавен во 14:00 часот.

Во групата со Германија се и Швајцарија и Унгарија, кои вчера убедливо со 5:1 ја совладаа Шкотска.