ФИФА Евро 2024 KOHA.net

СВЕТОТ

Силен ветер го придвижи авионот на аеродромот во Тексас

Аеродром во Тексас

Аеродром во Тексас

Авион во вторникот беше преместен од својата позиција во аеродром во Тексас како резултат на силните ветрови што го погодија регионот.

На објавените снимки се гледа како авионот на „Американ ерлајнс“ се движи, додека вратата била отворена, крилото требало да удри во мостот за патници, јавува Би-би-си. 

„Американ ерлајнс“ во соопштение соопшти дека некои од нејзините авиони биле погодени од лошо време, но без последици за луѓето. 

Во четвртокот, повеќе од 275,000 домови и деловни објекти во Тексас, Кентаки и други американски држави останаа без струја бидејќи бурите продолжија да го зафатуваат регионот.

ВИДЕО:

 

 

ПРОЧИТАЈТЕ ИСТО: