KOHA.net

Арбери

Албанско дете се удави во морето во Грција

солена вода

Дете со албанско потекло починало во саботата на Крит, Грција додека пливало на плажа во близина на куќата во која живеело, јавуваат грчките медиуми.крета24".

Како што е соопштено, момчето побегнало од куќата и неколку минути откако си заминало, било извлечено од водата во бесвест.

Жител на околината го видел детето во водата и веднаш го вклучил алармот. 

Детето со возило на Брза помош било испратено во здравствен дом, но не успеало да побегне.