ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Арбери

Заменичката на ПДК, Аделина Граинца се сели во Ветевендосје

Пратеничката на ПДК Аделина Граинца се приклучи на Движењето Ветевендосје, потврди косовскиот премиер и лидер на оваа партија Албин Курти. 

Курти преку објава на Инстаграм напиша дека „најмладата пратеничка во Собранието на Републиката Аделина Граинца денеска ни се придружи во Движењето Ветевендосје“.

Таа денеска е во собраниската сала каде гласа за претседател. 

{галерија}