Pastrohen të gjitha rrugët e Prishtinës nga bora e fundit

19 shkurt 2017 11:46

Bora e fundit që mbuloi vendin tonë, ka qenë e një intensiteti të lartë, mirëpo temperaturat relativisht të buta që po mbretërojnë në vend, kanë bërë që të mos shkaktohen tollovi në komunikacion.

Gent Begolli, drejtor i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, ka thënë se “me të filluar reshjet e borës, kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve kanë dalë në terren dhe në të gjitha rrugët në kryeqytet komunikacioni po zhvillohet normalisht”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme