Nënkryetari i Parisit vizitoi Prishtinën

Nënkryetari i Parisit vizitoi Prishtinën

05 mars 2018 12:33

​Komunën e Prishtinës e vizitoi sot nënkryetari i Komunës së Parisi Christophe Girard, bashkë me Ambasadorin francez në Kosovë, Didier Chabert, njofton kumtesa komunale, transmeton Koha .net.

Ata u pritën nga kryetari Shpend Ahmeti, nënkryetari Selim Pacolli, si dhe drejtorët Muhedin Nushi dhe Yll Rugova.

Gjatë këtij takimi u diskutua për thellimin e bashkëpunimit mes dy qyteteve, sidomos në sektorin e kulturës.

Prishtina pritet të marrë shembuj të mirë nga Parisi si për mbrojtjen e objekteve të rëndësisë së veçantë, ashtu edhe për shfrytëzimin e hapësirës publike për projekte të ndryshme kulturore.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme