Dy “afate” skadimi për prodhim ushqimor

Dy “afate” skadimi për prodhim ushqimor

13 shkurt 2018 22:20

Ka kohë që ka rënë alarmi se nëpër markete tona shiten produkte ushqimore me afate të skaduar dhe me origjinë të dyshimtë.

Pronarë maketesh, jo rrallë herë e zgjasin afatin e qëndrueshmërisë së prodhimit duke i vënë sipër afatit paraprak një afat tjetër gjatë të cilit mendojnë se prodhimin do ta shesin, transmeton Koha.net.

raste të tilla e pëson konsumatori , edhe me shëndet. Dhe për këtë nuk e çan kokën askush.

Shembulli i më i ri i zgjatjes së afatit nga shitësi ose pronari i marketit, është kjo kinder ve që mban dy data të afatit:

Afati i parë ose real asaj i ka skaduar më 29.08 2017.

Ndërsa afati i shtuar i ri skadimit është shtyrë edhe për dhjetë muaj, 26 06 2018.

Shikojeni edhe ju, lexues të nderuar .

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Maxi14/02/2018 14:10

Nuk eshte hera e par edhe mos me u kan me jav ndrru afatin a e dini sa njeri kish mbet pa punë se ka kompani qe kan te punsuar njerz me titull Zyrtar për ndrrimin e afatit !!!!!!!!!

Shto koment

Të ngjashme