Zgjerohet rrjeti i ngrohjes edhe në katër zona në kryeqytet

Zgjerohet rrjeti i ngrohjes edhe në katër zona në kryeqytet

02 shkurt 2018 09:01

Autoritetet komunale të Prishtinës dhe ato të ngrohtores “Termokos” të enjten kanë prezantuar masterplanin për zgjerimin e rrjetit të “Termokosit”.

Sipas këtij plani, planifikohet që brenda pesë deri dhjetë vjetësh sistemi i ngrohjes të shtrihet në gjithë kryeqytetin. Por ky plan është prezantuar edhe më parë nga Komuna. I njëjti ishte dashur të përfundonte që vitin e kaluar me zgjerimin e rrjetit në lagjet “Kalabria” dhe “Mati 1”, shkruan sot Koha Ditore.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është arsyetuar se zgjerimi i rrjetit është varur nga donatorët...(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme