Ahmeti e shpall 2018-n vit të pastërtisë në Prishtinë Foto: Ilustrim

Ahmeti e shpall 2018-n vit të pastërtisë në Prishtinë

29 dhjetor 2017 22:14

Kryetari i Prishtinës, Shpend AHmeti thotë se viti 2018 do të jetë vit i pastërtisë në qytet.

Ai në një intervistë për emisionin “038” në KTV ka thënë se me 31 janar qytetarëve do t’ju shkojnë faturat për mbeturina nga Komuna dhe se deri në fund të vitit, qyteti do të jetë shumë më i pastër.

“Do të bashkëpunojmë me ‘Pastrimin’ dhe deri në fund të vitit do të fusim në sistem edhe pjesë në të cilat për momentin nuk grumbullohen mbeturinat”, ka thënë Ahmeti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

musa03/01/2018 12:03

Sa të leht e ke ! ja shife Erjon Veliun bëje sa gjysma e tij ne do të knaqemi.

Shto koment

Të ngjashme