Prishtina kontrakton  8 kompani për mirëmbajtje dimërore rrugësh

Prishtina kontrakton 8 kompani për mirëmbajtje dimërore rrugësh

29 nëntor 2017 08:49

Komuna e Prishtinës ka kontraktuar 8 kompani për mirëmbajtje dimërore rrugësh gjatë këtij sezoni për sivjet, i cili fillon që nga mesi i muajit nëntor dhe përfundon më 31 mars, si afat zyrtar.

Kështu kanë bërë të ditur zyrtarë të Komunës së Prishtinës, duke shtuar se janë të ndara kompanitë që do ta bëjnë mirëmbajtjen e rrugëve në zonën urbane nga ato që do ta bëjnë këtë punë në zonat rurale, shkruan sot Koha Ditore.

Miranda Mullafazlia, zëdhënëse e Komunës së Prishtinës, ka thënë se plani dinamik i punës për mirëmbajtjen e rrugëve për sezonin dimëror tashmë ka filluar, pasi që si afat zyrtar merret 15 nëntori.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme