Sonte ndizen qirinj për viktimat në komunikacion Foto: Koha / ilustrim

Sonte ndizen qirinj për viktimat në komunikacion

19 nëntor 2017 07:16

Sonte përpara Tetarit Kombëtar të Kosovës do të ndezën qirinj në nderim të viktimave të cilët kanë humbur jetën në aksidente trafiku.

Ndezja e qirinjve do të bëhet në ora 17:00.

Ky aktivitet po shënohet në kuadër të Ditës Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor dhe është organizuar nga Kolegji i Shkencave të Aplikuara Teknike “Tempulli” dhe Asociacioni Kosovar i Motorizimit “AMRKS”, në bashkëpunim me partnerët e Forumit të Kosovës për siguri në rrugë.

Përndryshe, dje në Kolegjin “Tempulli”, është bërë dhurimi i gjakut dedikuar personave të lënduar në aksidente trafiku.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme