Ahmeti vizitë QKMF-së në Prishtinë, fton gratë për testim të kancerit të gjirit

Ahmeti vizitë QKMF-së në Prishtinë, fton gratë për testim të kancerit të gjirit

03 tetor 2017 13:39

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti është njoftuar nga Drejtori i Shëndetësisë, Arben Vitia për investime dhe ndryshimet e bëra në Qendrën kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë (QKMF).

Ai pa renovimin e barnatores kryesore të qytetit, derisa u bëri thirrje të gjitha grave që të vijnë sidomos tash në muajin tetor që i dedikohet sensibilizimit mbi kancerin e gjirit, që të kryejnë mamogramin për testimin e kancerit te gjirit si dhe papatestin që identifikon kancerin e qafës së mitrës.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme