Ahmeti: PDK e LDK e kanë zaptuar stacionin e autobusëve

Ahmeti: PDK e LDK e kanë zaptuar stacionin e autobusëve

29 shtator 2017 12:21

Kryetari i Prishtinës, njëherësh kandidat i VV-së për një mandat të dytë në Komunën e Prishtinës, ka akuzuar partitë opozitare PDK e LDK se kanë zaptuar stacionin e autobusëve në kryeqytet, derisa ka thënë se kanë vendosur edhe taksa shtesë për qytetarët.

Ai ka ftuar qytetarët e Prishtinës që më 22 tetor të mos votojnë këto dy parti, të cilat sipas tij edhe propagandën dhe akuzat ndaj tij po i bëjnë bashkërisht.

Postimi i Ahmetit në Facebook

Edhe sot vazhdon koalicioni i udhëheqësisë LDK/PDK në Kuvendin Komunal të Prishtinës me vota të koordinuara mirë mes veti. Edhe sot ata bashkëqeverisin pse bashkëzaptojnë Stacionin e Autobusëve ku kanë vendosur taksa shtesë për qytetarët. Kanë qenë bashkë këto vite dhe vazhdojne të hyjnë bashkë edhe ne zgjedhje.

Propaganden e kanë bashkë, e akuzat i bëjnë bashkë.

Me 22 tetor duhet me ju dhënë përgjigje në zgjedhjet edhe për Kuvend Komunal të pamundësojmë bllokimin e koalicionet në dëm të qytetit tonë

Komentet

Shto koment

Të ngjashme