Në Prishtinë fillon mbjellja e fidanëve për sezonin vjeshtor

Në Prishtinë fillon mbjellja e fidanëve për sezonin vjeshtor

22 shtator 2017 13:57

Ka filluar mbjella e fidanëve për sezonin vjeshtor në Komunën e Prishtinës.

Sivjet, do të mbillen 4000 të tilla, njofotn kumtesa komunale, trasnemton Koha.net.

Brenda katër viteve, në Komunën tonë janë mbjellë plot 12.000 fidanë, dhe mbi 1.200.000 lule.

Do të vazhdojmë të angazhohemi edhe më shumë për rritjen dhe mirëmbajtjen e hapësirave të gjelbra, ashtu që të ndikojmë në përmirësimin e ambientit të qytetin tonë.

Fidanin e parë e mbolli kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti .

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme