Sipas Mustafës, Vetëvendosja nuk bëri asnjë të mirë në Prishtinë

Sipas Mustafës, Vetëvendosja nuk bëri asnjë të mirë në Prishtinë

25 gusht 2017 12:20

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kritikuar punën që është bërë në katër vitet e qeverisjes së Vetëvendosjes në Prishtinë. Sipas tij nuk ka pasur asnjë projekt të ri që mund të përmendet.

Mustafa këto komente i bëri sot gjatë prezantimit të kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi.

Ai vlerësoi se Abrashi ka bërë punë të mirë në MMPS. “Unë jam shumë i bindur se Abrashi në fillim do ta ketë vështirë në fillim të punës si kryetar i ardhshëm në Prishtinë. Nuk ka pasur punë në katër vitet e fundit. Janë punuar projektet që i kam bërë unë. Për fat të keq ka pasur punë në infrastrukturën private”, tha ai.

Mustafa tha se Abrashi do të bashkëpunojë me të gjithë qytetarët, pasi që Prishtina është e gjithë Kosovës. Ai bëri me dije se kanë pasur përkrahje edhe kandidatët e tjerë brenda LDK-së, Avdulalh Hoti, Ismet Beqiri, Vjosa Osmani e Lumir Abdixhiku, raporton RTKlive.

Kurse kandidatit për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, tha se ndjehet i nderuar që po kandidon për të udhëhequr Prishtinës. “Qytetari i Prishtinës, është vetëm një instrument. Koncepti im, është që qetari i Prishtinës të jetë në fokus. Qytetari i Prishtinës, ka problem më ngrohje, ndriçim, ndotje, transport etj. Unë si kryetar i Prishtinës do të punoj vetëm për qytetarët”, tha ai. Abrashi tha se nuk do të merret me punë të tjera regjionale, por vetëm me punët e Prishtinës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Hasani25/08/2017 16:08

Ky duhet te jete ne Dubrave per hajnite qe I ka e jo te na shese mend!

Sali25/08/2017 16:10

Unë personalisht jam votues i LDK-së që nga fillimi deri më sot, por Z. Mustafa, me keqardhje më duhet të ju them, edhe nëse qeverisja e VV-së nuk e ka bërë asnjë të mirë (edhe pse kjo nuk është e vërtet) do të duhej ti falet sepse e kanë ndalë të keqen "Xhunglën e ndërtimeve” që e pat bërë qeverisja LDK-se për sa vite radhazi. Të ju përkujtoi se unë nuk fare më disa veprimet politike të VV-së, por duhet të jemi real dhe ti themi e bardhës e bardhë dhe të zezës e zezë. Po ashtu po me habit dhe një dukuri e kohës së fundit, si LDK-ja dhe VV-ja kanë synime më ba qeverisje të përbashkët dhe të dy palët dalin më deklaratë të dëmshme për koalicionin. Shumë herë po ceket se kinse pengesë qenka dhe 70 dosje të VV-së kundër qeverisjes se LDK-së, unë këtë nuk e shoh pengesë, për mua kjo është vlerë e demokracisë, nëse qeverisja e kaluar është e pastër në këtë drejtim ata vet do të duhej të insistojnë që sa ma par të sqarohet kjo në gjykatë, e jo të qitet kusht tërheqja e lëndëve për lidhje të koalicionit. Në të kundërtën nëse këto dosje janë të vërteta e bajshi më shëndet.

Shto koment

Të ngjashme