Banorët e lagjes “Pejton” në kryeqytet kërkojnë nga Komuna më shumë investime

Banorët e lagjes “Pejton” në kryeqytet kërkojnë nga Komuna më shumë investime

22 gusht 2017 09:18

Banorët e lagjes “Pejton”, e njohur dikur si njëra ndër lagjet më të bukura të Prishtinës, po ndihen të anashkaluar nga Komuna e Prishtinës.

Ata thonë se lagjja ka probleme të mëdha me kanalizim, mungesë të këndeve të lojërave për fëmijë, park të vetëm lojërash për fëmijë, hapësirë rekreative etj.

Plani rregullues i vjetri nuk po zbatohet dhe as nuk është ndryshuar, ndërsa tatimi u është rritur banorëve nga 200 deri në 300 për qind, meqë konsiderohet si zona e parë e kryeqytetit.

Përfaqësues të lagjes pretendojnë se prej disa kohësh po duan ta takojnë kreun e komunës, porse nuk kanë marrë asnjëherë përgjigje në kërkesën e tyre... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme