Ahmeti: Në mandatin e dytë do të punojmë në zhvillimin e Prishtinës

Ahmeti: Në mandatin e dytë do të punojmë në zhvillimin e Prishtinës

18 gusht 2017 16:16

Në një intervistë te fundit si kryetar i Prishtinës për "038" të KTV-së, Shpend Ahmeti ka thënë se është optimist se do të fitojë edhe një mandat.

Ahmeti ka thënë se në mandatin e dytë do të punojë në zhvillim të qytetit.

“Prishtina ishte në gjendje kome, ne e kthyem në jetë dhe tash ne mandatin e dytë është koha të r zhvillojmë. Mandatin e dytë e quaj Prishtina 2.0”, ka thënë Ahmeti.

Ai ka thënë se akuzat e PDK-së janë për te krijuar huti nga gjendja në nivelin qendror.

“Për çdo akuzë që kam bërë fillimisht kam ngritur padi ndërsa Blerandi del flet dhe edhe për paditë për shpifje që i kam bërë nuk ka pasur asnjë seancë”, ka shtuar ndër të tjera Ahmeti.

Ai ka folur për mos realizimin e premtimit për banim me kosto të përballueshme si dhe ka treguar se sa meritor ndihet për fabrikën e ujit në Shkabaj.

Për më shumë, 038 sonte nga ora 20:00.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme